Beszéljünk kicsit a napvitorla rögzítéséről!
Azért is választottuk ezt a topikot a mai bejegyzésünk témájaként, mivel egy minőségi napvitorla rögzítése nemcsak az árnyékolásról gondoskodik, hanem ha megfelelően van kivitelezve, akkor rendkívül esztétikus látványt tud nyújtani, elhozza a “beach” hangulatot az udvarba vagy a teraszra.
Hogy hogyan fogod tudni rögzíteni a webáruházunk napvitorlái közül megvásárolt árnyékolót, az leginkább attól függ, hogy mekkora a mérete és hol használod majd.
Egy kisebb méretű napvitorla rögzítése
Amennyiben a 3 x 3 vagy a 3,6 x 3,6 méteres napvitorlák valamelyikére esik a választásod, akkor azokat egy fához, az erkély szerkezetéhez vagy esetleg néhány falra szerelt tartóhoz is hozzárögzítheted.
A legfontosabb, hogy stabil legyen, és az anyag kifeszüljön. Továbbá nem árt ügyelni arra, hogy a napvitorla 1-2 sarka legalább 30 fokos szögben ferdén legyen rögzítve, hogy megfelelően le tudjon folyni róla a víz, és a rá hulló falevelek, száradt virágszirmok ne álljanak meg rajta.
Egy nagyobb méretű napvitorla rögzítése
Abban az esetben, ha az 5 x 5 méteres napvitorla mellett teszed le a voksodat, akkor annak a stabil rögzítéséhez csöveket kell telepíteni, hogy megbízható tartást kapjon és a széllel szemben is ellenállóbb legyen.
Ehhez az alábbi eszközökre lesz szükséged:
- Tűzoltó karabiner
- Gyűrűs csavarok anyákkal és alátétekkel
- Ernyőfeszítő
- Ragasztószalag
- Csőhüvelyek
- Kötél
- Horganyzott acélcsövek
- Öntözőkanna
- Gyorsbeton
- Vízmérték
- Éles sniccer
- Fúró-csavarozó
- Ásó
A kezdeti lépések
Tedd a megvásárolt napvitorlát a földre, és amennyire tudod, feszítsd ki! Majd a sarkoknál jelöld meg a talajon, hogy hová kell a csöveket telepíteni, továbbá nézd meg azt is, hogy milyen magasan álljanak ahhoz, hogy a szükséges magasságba kerülhessen a napvitorla!
A magasság megtervezésénél érdemes a magasabb személyekre is gondolni, illetve arra, hogy a gyerkőcök valószínűleg labdázni is fognak majd a napvitorla alatt. Az a legideálisabb, hogy ha senki és semmi nem akad bele.
Ezt követően kezdj el az előzőleg megjelölt pontokon kb. 40-50 cm-es mélyedéseket ásni, amelybe szúrd bele a csőhüvelyeket, és rétegenként váltakozva önts gyorsbetont a mélyedésekbe! De az utolsó 10 centimétert mindenképpen hagyd ki, hogy láthatatlanná tudd majd tenni a betonbiztosítékot.
A csövek beállítása és összeszerelése
Miután a fentebb említett dolgokkal megvagy, át kell fúrnod az acélcsöveket a végükön egy fúróval, hogy rögzíthetővé váljon a gyűrűs csavar mindkét oldalról anyával és alátéttel. De fontos, hogy csak az egyik csőfalat.
Aztán állítsd a csöveket kb. 15 fokos döntéssel a csőhüvelyekbe, néhány nap elteltével, amikor a beton már megkötött, fedd be tetszés szerint az utolsó kihagyott 10 centimétert!
A napvitorla felszerelése, rögzítése, kifeszítése
Vágd méretre a köteleket, ragasztószalaggal tekerd be őket, és a maradékot vágd le sniccerrel! A végükre pedig köss palstek csomót, és ezt akaszd be a kötélfeszítőbe, ami pedig mehet a gyűrűs csavarba!
Ezután nem maradt más hátra, mint meghúzni a kötélfeszítőt, hogy kifeszüljön a napvitorla. Voilá, kész is vagy!
Egy extra tanács a bejegyzés végére
Ahhoz, hogy a napvitorla maximális hatékonysággal ellássa a feladatát, fontos a megfelelő elhelyezés. Így végezetül arra szeretnénk még felhívni a figyelmedet, hogy a felszerelése előtt alaposan fontold meg, hová is megy majd az árnyékoló!
Ha van lehetőséged, akkor mindenképpen figyeld meg a nap mozgását! Ez ugyanis pontosan megmutatja majd, hogy melyek azok a területek, amelyek a legintenzívebb napfényt kapják.
Kérdés esetén, tudod, hol találsz minket!