
A redőnyzsinór cseréje néhány egyszerű lépésben
A redőnyt használók többségének már legalább egyszer garantáltan meg kellett birkóznia a redőnyzsinór cseréjével, mivel ez az egyik leggyakrabban felmerülő probléma ezzel az árnyékolóval kapcsolatban.
Van, aki könnyedén veszi ezt az akadályt, de sokan akadnak olyanok is, akik elvéreznek, és inkább szakember segítségét kérik. Nos, a mai blogbejegyzésünk főleg nekik szól. Megmutatjuk ugyanis benne, hogy hogyan lehet néhány egyszerű lépésben kicserélni a redőny zsinórját.
Mielőtt nekiállnál a cserének
Bár elég valószínű, hogy az elszakadt redőnyzsinór - vagy más néven gurtni - miatt nem lehet felhúzni a lamellákat, de megvan az esély arra is, hogy az automata rugója megfárad vagy eltörik. Így érdemes megbizonyosodni arról, hogy nem-e mégis az automata a ludas.
A régi redőnyzsinór levétele
Abban az esetben, ha meggyőződtél arról, hogy valóban a gurtni szakadt el, akkor első körben be kell szerezned egy új gurtnit a webáruházunk redőny alkatrész kínálatából, amelyben többféle színű és szélességű verziót találhatsz.
Aztán ha ezt megérkezett, akkor készíts magad mellé egy ollót, egy öngyújtót és egy csavarhúzó, és kezdd azzal a folyamatot, hogy teljesen leengeded a redőnyt! Majd nyisd ki az automatát úgy, hogy közben az ne ugorjon szét, és a laprugó nyelvét próbáld meg úgy befeszíteni a tokba, hogy az ne engedjen a feszülésből!
Ezután nyisd fel a redőnytok alsó részét a gurtni oldalánál! Ha ez nem működik, akkor le kell venned a redőnytok teljes alsó részét. Aztán akaszd ki a lamellák akasztóját a tengelyből, húzd le a régi gurtnit koppig, és akaszd le!
Az új redőnyzsinór befűzése
Ezután jöhet az új redőnyzsinór befűzése, amelyhez először is annyit kell tenned, hogy az új gurtni végét visszahajlítod 3 cm-re, és itt vágsz egy nyílást merőlegesen a hajtásra, amit kihajtva öngyújtóval egy kicsit felhevítesz, hogy ne bomboljon.
Majd a gurtni ezen részét fűzd be a bevezetőn keresztül, és rögzítsd a tárcsához! A tengely tekerésével pedig tekerd fel úgy a gurtnit, hogy az közben ne csavarodjon meg sehol!
Ezután következhet az akasztók visszaakasztása - vagy a lamellák visszacsavarozása - az új befűzött gurtni másik végének bevezetése az automatába, annak végén maradó körülbelül 20 centiméternyi ráhagyás levágása, és egy ugyanolyan lyuk készítése, mint ahogy fentebb leírtuk.
Végül fűzd be a gurtnit az automatába, az akasztóval pedig rögzítsd a laprugóhoz, és óvatosan engedd, hogy a laprugó feltekerje maga köré a redőnyzsinórt! Abban az esetben, ha ez megtörtént, akkor az automata fedelét is visszacsavarozhatod.
Mi a helyzet, ha az automata adja meg magát?
Amíg be nem szerzed a szükséges automatát a kínálatunkból, érdemes egy olyan otthoni eszközt használni, mondjuk egy erős csipeszt, amellyel átmenetileg megoldható a felhúzott redőny rögzítése. Ennek megvalósítása során azonban fontos ügyelned arra, hogy a teljesen felhúzott redőny gurtnijára a bevezetőgörgő közvetlen közelébe tedd fel a rögzítőeszközt!
Amikor viszont megérkezik az automata, akkor nekiállhatsz a cseréjének. Méghozzá úgy, hogy leengedett redőnynél teljesen kihúzod a gurtnit a rugós csévélő tokjából, és befúrsz egy csavart a dobozból kijött laprúgón található furatba, hogy meggátold a rugó visszapörgését. Ezután pedig fordítsd el a gurtnit 90°k-al, és akaszd ki a T alakú részből!
Ezt követően ugyanis már hozzá tudsz férni a hibás rugós gurtnicsévélőhöz, és az újat felcsavarozni a helyére. Majd miután ezzel megvagy, akaszd be a kiálló laprugóba a gurtnit, és ezt megfeszítve óvatosan vedd ki a csavart, és lassan engedd vissza a gurtnit a csévélő dobozába! Reméljük, hogy tudtunk segíteni. Ha kérdésed lenne valamivel kapcsolatban, írj bátran!