Egy kis segítség a szúnyoghálók ablakhoz történő választásához
A fogkrémhez hasonlóan a szúnyoghálóból is van ezerféle, így nem árt tisztában lenni azokkal a szempontokkal, amelyek megkönnyítik a szúnyoghálók ablakhoz történő választását. Ezért is fogjuk a mai bejegyzésünket ennek a témának szentelni.
Milyen legyen a szúnyogháló kerete?
Ha alaposabban megnézed a webáruházunk kínálatát, akkor láthatod, hogy a fix keretes szúnyoghálókból festett alumínium és műanyag kerettel készülő változatot is forgalmazunk. Hogy könnyebben dönteni tudj közülük, érdemes végiggondolni, hogy az adott helyen a praktikum és az esztétikum melyik típust követeli meg.
Az alumínium keretről tudni kell, hogy nemcsak rendkívül tartós, hanem szabadon testre szabható, ezáltal bármilyen nyílászáróhoz hozzáigazítható, akár még a fából készült ablakokhoz is. A műanyagból készült opcióról ez már kevésbé mondható el, bár a tartósságára nem lehet panasz.
És ha már a praktikumnál tartunk
A praktikum szempontjából nézve az sem mindegy, hogy a szúnyogháló mozgatható vagy fixen beépített. Értelemszerűen azokra az ablakokra, amelyeket csak szellőztetésre nyitsz ki, tökéletesen megfelel a fixen kihelyezett háló.
Vagy akár még az öntapadós szúnyogháló is, amelyet biztosan nem kell bemutatni, hiszen amikor megjön a nyár, a nagyobb hipermarketek polcai tömve vannak vele. A népszerűségét leginkább az olcsóságának és a könnyű telepíthetőségének köszönheti. De attól, hogy egy keretes szúnyogháló árának töredékéért juthatsz hozzá, még nem jelenti azt, hogy hosszú távú megoldást is biztosít a nemkívánt szárnyas vendégekkel szemben.
Az ilyen típusú termékeknek ugyanis az egyik nagy hátránya, hogy rendkívül sérülékenyek, ennél fogva nagyon hamar elhasználódnak. Amennyiben pedig két szezononként meg kell őket vásárolni, akkor az nem lesz túl kifizetődő.
Ha a nyílászárót más célból is használják
Azokra a nyílászárókra, amelyeken a nap folyamán többször kihajolsz, vagy ezeken keresztül szoktál bizonyos bútorokat bepakolni, sokkal ideálisabbak a rolós megoldások, amelyeket fentről kell lefelé húzni, és alul egy kampós fix akasztóba lehet a zárólécet beleakasztani.
Arról nem is beszélve, hogy késő ősszel, amikor már nincsenek rovarok, egyetlen mozdulattal eltüntethetők az ablak elől, ami sokat számít a lakás fényének szempontjából, hiszen így a téli napokon jóval több fényt tudsz majd beengedni a lakás helyiségeibe.
Bár azt mindenképpen hozzá kell tenni, hogy a fix keretes szúnyoghálók a hideg idő beköszöntével ugyanúgy leszerelhetők: ha egy perem nélküli változatáról van szó, azon szimplán a kallantyúkat kell kiakasztani, míg a keretes megoldások esetében a csavarokat kell kilazítani.
Ha utólag szeretnél szúnyoghálót az ablakhoz
Szinte mindannyiunkkal előfordult már, hogy a redőny felkerülése után eszmélt rá arra, hogy milyen hasznos is volna egy szúnyogháló is a műanyag ablakokra.
Szerencsére manapság ez már nem okoz fejtörést, mivel mind a rolós, mind a fix keretes, mind pedig a pliszés szúnyoghálók telepítése is megoldható utólag, az árnyékoló leszerelése nélkül. De erről már egy korábbi bejegyzésünkben írtunk, így ha érdekel a téma, akkor javasoljuk, hogy olvasd el a tavaly júniusban közétett írásunkat.
Ha bizonytalan lennél valamivel kapcsolatban, ne tartsd magadban! Bármilyen felmerülő kérdésére szívesen válaszolunk a webáruházunkban feltüntetett elérhetőségek egyikén.