
Te is leírtad eddig a keretes szúnyogháló ablakra szerelhető változatát? Ne tedd!
Ha gyors segítségre van szükséged a nyár apró és idegesítő kártevői ellen, akkor a keretes szúnyogháló ablakra szerelhető változata jelenti a legjobb megoldást számodra, különösen akkor, ha kisebb ablakokról, például a fürdőszoba, a garázs vagy a spájz nyílászáróiról van szó.
Ezen rovarvédelmet szolgáló termékek keretének vastagsága ugyanis körülbelül 10-20 mm, ami ha egy nagyobb ablak redőnytokjával kerül kombinálásra, akkor bizony egy kis rész szabadon fog maradni, amely egyenes utat jelent a bogaraknak a lakásba.
Persze azért azt nem árt átgondolni, hogy szükség van-e mozgathatóságra vagy átjárhatóságra. Elég kellemetlen lesz ugyanis az, hogy ha nem tudod megöntözni például a párkányra tett növényeket.
A keretes szúnyogháló ablakra szerelhető változatáról általánosságban
A fix keretes szúnyoghálók többségének alapját egy speciális, eltérő méretű alumínium profil adja, méghozzá műanyag sarokelemekkel van kiegészülve. Ezek a szerkezetek a szinterezésnek köszönhetően képesek ellenállni a nap káros sugarainak, nem fakulnak ki, mi több, nem deformálódnak el.
Maga a háló a keretbe egy gumis befűzőszál segítségével kerül befűzésre a profil hátsó felén, amelynek eredményeképpen nem lesz túlfeszített, és ellenáll a szakadásnak. A telepítés folyamata egyébként egyáltalán nem bonyolult, sőt, még utólag is megoldható.
Rakd össze az utasítások szerint, kívülről illeszd be az ablaknyílásba a lépcsős keretrészt, majd a befelé néző felén fordítsd rá a kallantyúkat az ablak lépcsős falcára! Voilá, kész is van a felhelyezés. De egyébként a szúnyogháló alkatrészeivel korábban már foglalkoztunk a blogunkban, méghozzá egy tavaly márciusi bejegyzésünkben.
A tisztítása is könnyen megoldható
Mivel a háló folyamatosan ki lesz téve az időjárás viszontagságainak, így az intenzív használat során hajlamos bekoszolódni. De szerencsére a keretet ugyanolyan könnyen le tudod szerelni, mint ahogy feltetted.
Ezt követően pedig csupán annyi a teendőd, hogy átporszívózod vagy enyhe tisztítószeres vízzel lemosod a hálót, és miután az megszáradt, visszarakod a keretet a helyére.
A fix szerkezetes szúnyogháló ezenkívül semmiféle karbantartást nem igényel, ami szintén egy elég nyomós érvnek bizonyul a használata mellett. Persze ez nem azt jelenti, hogy ne akadhatnának vele problémák. Ezek viszont általában olyan kisebb apróságok, mint a hálószakadás vagy a tokszerkezet elengedése, eltörése.
Bár azt mindenképpen szeretnénk leszögezni, hogy az utóbbi kettő általában csak nagyobb erőhatás következtében fordulhat elő, azaz nem gyakran előforduló problémákról van szó.
Egyetlen negatívuma van
Mint ahogy azt már fentebb is érintőlegesen említettük, miután a kallantyú rögzítésre került, ez a szúnyogháló típus egyáltalán nem mozgatható semmilyen irányba. Tehát, ha fontos számodra a kijárás vagy a kihajlás lehetőségének biztosítása, akkor nem ez jelenti az ideális választást számodra.
Kérdésed van?
Abban az esetben, ha a fentebb leírtakkal kapcsolatban bármilyen kérdésed felmerülne, vagy tanácsot szeretnél kérni tőlünk a szúnyogháló-vásárláshoz, akkor tudd, hogy hozzánk bármikor fordulhatsz. Keress minket nyugodtan a megadott elérhetőségeinken! Igyekszünk miharabb válaszolni, és minél hasznosabb információkkal lelátni.
Ha pedig felkeltette a mai bejegyzésünk az érdeklődésedet, a webáruházunk blogjában további érdekességeket, híreket találhatsz.