
Szúnyogháló alkatrészek a szereléshez és a javításhoz
A szúnyogháló alkatrészeknek garantáltan nagy hasznát veszed majd a közelgő, rovaroktól hemzsegő hónapokban.
Bár a legfőbb alkatrészeket - a keretet és a hálót - a kínálatunkban csak csomagban vásárolhatod meg, de ha a szúnyogháló kisebb alkatrészei - forgó zsanér, csappantyú és elfordítható kilincs - sérülnek vagy használódnak el, akkor azokat a webáruházunk segítségével külön-külön is pótolni tudod.
De a szúnyogháló alkatrészeink között találhatsz az alumínium és a műanyag keretes szúnyoghálók felszereléséhez görgős géderbehúzót is.
Nézzük is meg, hogy ez a folyamat hogyan is néz ki pontosan!
Tegyük fel, megrendelted a webáruházunkból az egyik 10x25 cm-es alumínium keretes összeszerelhető szúnyoghálót, amely pár nap múlva meg is érkezett! Miután a csomagot kézhez kaptad, a legelső dolgod az legyen, hogy ellenőrizd a csomag tartalmát, hogy minden alkatrész hiánytalanul megvan-e vagy sem!
Ezután indulhat az összeszerelés. Helyezd le a földre a szúnyogháló kereteket, és a kapott sarokelemeket csúsztasd beléjük! Ezután pedig rakd rá az üvegszálas, UV-álló hálót úgy, hogy minden oldalon maradjon valamennyi felesleg! Majd a gumigédert nyomd bele a keret nútolt részébe 2-3 cm hosszban.
Itt lép a képbe a fentebb már említett görgős géderbehúzó, amelynek a segítségével a háló gyorsabban és egyszerűbben behúzható. Ha ezzel a lépéssel is megvagy, érdemes még utoljára lecsekkolni a munkádat. Abban az esetben, ha azt látod, hogy a háló nem laza, akkor vágd le késsel vagy szikével a lelógó részt. Így már készen is állsz a szúnyogháló rögzítésére, amelyet tetszőleges helyen és mennyiségű csavarral tehetsz meg.
Dobozolt szúnyoghálók felszerelése
Ezeket a szúnyoghálókat a legtöbben általában azért választják, mert a felszerelésük egyszerű, és nincsen szükség hozzá furatra. A készlethez tartozik egy háló és több öntapadós elem, amelyeket az ajtókeret peremén kell elhelyezni. A hálót pedig ezeknek a segítségével tudod majd rögzíteni a megfelelő helyre.
Emellett még azért is népszerű ez az opció, mert könnyen eltávolítható és egy megfizethető alternatívának számít. Bár az általa biztosított védelem jócskán elmarad a keretes szúnyoghálókétól.
Szúnyoghálók javítása
Erre a leggyakrabban a mozgó alkatrészek megsérülése esetében vagy a háló kiszakadásakor van szükség, amelyért leginkább a gyerkőcök szertelen rakoncátlankodása vagy a kutyusok és cicák karmai a felelősek.
A legtöbbünk reakciója általában ilyenkor az, hogy leszedi a hálót és kidobja. Holott, ha a sérült hálórész még síkban összeilleszthető, akkor van esély a megmentésére, méghozzá egy szúnyogháló fixer segítségével. Ez lényegében úgy néz ki, hogy ebből a fixerből egy csíkot vagy egy foltot a szakadt részhez illesztesz, majd hevítés útján ráolvasztod, amelynek köszönhetően szinte észrevétlenül tüntetheted el a szakadást.
Ha azonban a háló menthetetlen, mivel a sérülése jelentős, akkor sajnos semmilyen úton-módon nem kerülheted el a cseréjét, amit a fix keretes szúnyoghálók esetében te magad is meg tudsz valósítani a fentebb leírt lépések alapján.
Szúnyogháló ajtó javítása a szúnyogháló alkatrészek segítségével
Az egyik leggyakoribb probléma a nyíló szúnyogháló ajtók esetében, hogy az üvegszálas háló kijön, illetve rosszabb esetben kiszakad az alumínium profilból, vagy a zsanérja tönkremegy. Az utóbbi kijavítását akár te magad is meg tudod oldani a kínálatunkban kapható szúnyogháló ajtózsanérok segítségével.
Ha a fentiekkel kapcsolatban bármi kérdésed felmerülne, akkor tedd fel őket nyugodtan a szakértő csapatunknak. Ők igyekeznek majd a legjobb tudásuk szerint válaszolni.