
Tippek a pamut ágynemű ápolásához
A pamut ágynemű már régóta a legnépszerűbb lakástextilek közé tartozik, és ez nem véletlen. A pamut ugyanis egy igazán kiváló nedvszívó képességgel rendelkező matéria, amelynek köszönhetően a nyári hónapokban hűvös érzetet nyújt, a hidegebb időszakban pedig melegít.
Ráadásul mindemellett még igazán jól is szellőzik, így elkerülhető benne a nedvesség felhalmozódása, amely segít a baktériumok szaporodásának megelőzésében. A kellemes és puha tapintása, illetve a hypoallergén tulajdonsága pedig már csak hab a tortán.
Abban az esetben pedig, ha szeretnéd sokáig és örömmel használni a webáruházunk kínálatából megrendelt ágyneműhuzatot, akkor érdemes figyelmet fordítanod a textília ápolására, amelyhez a mai bejegyzésünkben adunk néhány tippet.
Így mosd ki az első használat előtt!
Bár tudjuk, hogy már alig várod, hogy belefeküdhess az újonnan vásárolt pamut ágyneműdbe, de az első használat előtt ezt mindenképpen legalább 40°C-on érdemes kimosnod, még akkor is, ha gondosan be volt csomagolva. Ezáltal ugyanis megszabadulhatsz azoktól a szennyeződésektől, amelyek a gyártás során keletkeztek rajta, arról nem is beszélve, hogy az ágynemű is sokkal puhább lesz majd.
Egy extra tipp: Ne használj fehérítőt, mivel ez nagymértékben gyengítheti a szálakat!
Fontos a rendszeres ágyneműmosás
Akár a több színű, virágmintás Ella, akár az egyszerű, letisztult Novac vagy bármelyik másik pamut ágyneműnkre esik a választásod, fontos, hogy minden esetben legalább 14 naponta, kifordítva, 40°C-os hőmérsékleten mosd ki!
Abban az esetben pedig, ha netalántán allergiás vagy asztmás lennél, és emiatt szeretnél minden szennyeződést és atkát eltávolítani az ágyneműből, akkor érdemes olyan huzatot választanod, amit legalább 60°C-on ki lehet mosni. Erről a termék adatlapokon könnyedén meggyőződhetsz.
A pamut ágynemű mosásához kapcsolódóan még annyit említenénk meg, hogy kiemelt jelentőséggel bír a mosószerválasztás. Érdemes a gyengédebb készítményeket előnyben részesítened. Továbbá fontos még, hogy ne használj öblítőt, mivel az károsíthatja az ágyneműhuzat légáteresztő és nedvességfelszívó képességét!
Hogyan szedheted ki a makacs foltokat?
A mindennapos használat során egyáltalán nem ritka az, hogy olyan folt keletkezik az ágyneműhuzaton, amellyel még a mosógép sem bír el. Ilyenkor azonban nem szabad pánikba esni.
Próbáld ki inkább a marhaepe szappant, amely számunkra nagyszerűen bevált a makacs szennyeződésekre! De ha zsíros foltról van, akkor hatásos lehet az is, ha rászórsz némi konyhasót a pacára, hagyod hatni néhány percig, majd lemosod nedves szivaccsal.
Vérfolt esetén pedig a mi titkos fegyverünk a sóból és vízből készült paszta, amelyet miután vizes szivaccsal beledörzsöltél az anyagba, a só kikristályosodik benne, és kiszedi a szennyeződést a szálakból.
A pamut ágynemű szárítása és vasalása
Bár télen az ágyneműhuzat hagyományos szárítása eléggé körülményes, de sokkal előnyösebb, mint a szárítógép használata, mivel a magas hőmérséklet károsíthatja a textília szálait, és fakíthatja a színeket.
Fontos azonban, hogy teregetéskor figyelj arra, hogy ne legyen gyűrődés a huzat anyagában, mivel ennek köszönhetően sokkal könnyebb dolgod lesz vasaláskor. Arról nem is beszélve, hogy sokkal gyorsabban is végzel majd a művelettel.
Ha pedig már úgyis a vasalás került szóba, akkor még annyit szeretnénk megemlíteni, hogy az általad használt pamut ágyneműhuzatot mindig kifordítva, enyhén nedves állapotban, és nem túl forró vasalóval vasald! Így ugyanis sokkal tovább megőrizhetik a szálak az épségüket.
Amennyiben szükséged lenne még egyéb tanácsra, vagy kérdésed merült fel, írj bátran!